Stimați lucrători medicali și farmaciști,
Cu prilejul sărbătorii profesionale – Ziua Lucrătorului Medical și a Farmacistului, adresez cele mai sincere și călduroase felicitări, însoțite de profunda recunoștință pentru munca nobilă și responsabilă pe care o desfășoară zi de zi angajații Grădiniței nr.135 pentru copii cu vizuale și asociate cu practici incluzive.
Această zi deosebită ne oferă prilejul de a aprecia și a evidenția eforturile, profesionalismul și devotamentul de care dați dovadă în activitatea dumneavoastră. Profesia pe care ați ales-o este una dintre cele mai valoroase și mai respectate, deoarece prin competență, grijă și implicare contribuiți la înbunătățirea vederii copiilor noștri.
Pentru familiile copiilor cu deficiențe de vedere, sunteți un sprijin de neprețuit, oferind încredere, siguranță și speranță. Prin răbdare, dăruire și înalt profesionalism, realizați diagnosticarea timpurie și corectarea deviațiilor oculare secundare, contribuind esențial la dezvoltarea funcțiilor vizuale și la integrarea armonioasă a copiilor în viața socială și educațională.
Cu acest prilej, vă adresez sincere mulțumiri pentru munca asiduă, pentru responsabilitatea și perseverența cu care vă îndepliniți misiunea, pentru grija și atenția acordate fiecărui copil, precum și pentru speranța și încrederea pe care le insuflați familiilor acestora.
Vă mulțumesc pentru contribuția valoroasă adusă procesului de reabilitare a vederii copiilor și pentru dedicarea cu care transformați fiecare zi într-o șansă în plus pentru dezvoltarea și viitorul lor.
Vă doresc multă sănătate, împliniri profesionale și personale, bucurii, prosperitate și armonie în familie. Să aveți parte de aprecierea și respectul colegilor, de recunoștința părinților și a copiilor, de puterea de a depăși orice provocare și de satisfacția lucrului bine făcut.

